Carl Stephen Hicks (46), stanovnik Sjeverne Karoline optužen je danas za ubistvo prvog stepena troje ljudi u gradu iznad Sveučilišta u Sjevernoj Karolini. Tri studenta muslimanske vjere ubijena su sinoć po istočnoameričkom vremenu u svom stanu, nedaleko od univerziteta kojeg su pohađali u Chapel Hillu.
Kako prenose strani mediji, Hicks se optužuje za ubistvo Deah Shaddy Barakat (23) i njegove supruge Yusor Mohammad (21), te njene sestre Rzan Mohammad Abu-Saiha, koji su likvidirani hicima u glavu.
Policajci su otkrili tri žrtve u utorak navečer, nakon što su primili izvještaj o pucnjavi u području Summerwalk u kruga Chapel Hilla.
Ubica, 46-godišnji Craig Stephen Hicks, nakon počinjenog zlodjela odvezao se do policijske stanice gdje se mirno predao.
Istražitelji još uvijek nisu objavili motiv trostrukog ubistva iako društvene mreže već bruje o vjeri ubijenih kao povodu gnusnog zločina. Ubistva su potresla inače mirnu zajednicu, tik do Univerziteta Sjeverna Karolina.
Ubijeni Deah Shaddy Barakat, njegova žena Yusor Mohammad Abu-Salha i svastika Razan Mohammad Abu-Salha
Fena