Ćamil Duraković bošnjačkim povratnicima: Pozivam vas na oprez, smirenost i budnost… /VIDEO/

Potpredsjednik RS Ćamil Duraković obratio se javnosti putem društvenih mreža.
Kaže da se osjeća dužnim obratiti se zbog novonastale situacije. Podsjetimo, MUP RS jutros je zatražio da pripadnici SIPA-e napuste Regionalni centar u Banjoj Luci.

“Ovo govorim mom narodu. Bošnjacima koji žive na području koje je od danas pod efektivnom okupacijom pobunjenih entitetskih institucija u Banjoj Luci na čelu sa Miloradom Dodikom.

Pozivam vas na oprez, smirenost i budnost. Pozivam vas da shvatite ozbiljnost trenutka. Ovo vrijeme jeste vrijeme straha za budućnost i ono što sutra donosi. Ali nemojte da vas on obuzme”, rekao je Duraković.

Kaže da smo dužno da branimo svoju slobodu i pravo na život i na demokratske institucije.

“Pobunjene institucije ne smiju odlučivati o našoj sudbini. Moramo ostati čvrsti i jedinstveni kako bismo zaštitili državne institucije, a ne mirno ostajati po strani dopustiti onima koji žele da nas podijele i unište našu slobodu. Pozivam sve vas da budemo na oprezu i da ne dozvolimo da nas podjele”, rekao je Duraković.

Kaže da je Bošnjacima potrebno jedinstvo kako bi zaštitili svoje institucije. A onda je govorio o tome da li Bošnjaci trebaju napustiti svoje domove u RS.

“Ne postoji moja poruka koja može prelomiti vašu odluku, ostati na svom i u svojim kućama ili otići kod porodice i prijatelja i preći entitetsku liniju razgraničenja. Svi smo te odluke donosili 90-tih i žalim što ih moramo opet donositi. I ne postoji teža odluka. Jedno je sigurno, ja ću ostati sa svojim narodom u Srebrneici u entitetu RS i ostati sa svojim ljudima. Nikad nećemo odustati od toga da će ovo ostati naše jedina domovina BiH”, rekao je Duraković.

Facebook
WhatsApp
X
Email
PREPORUKA
Zauzimaj se za druge, bit ćeš nagrađen