Dodik: “Ako me osude, mi znamo šta ćemo uraditi, pa nek probaju”

Predsjednik RS Milorad Dodik komentarisao je proces pred Sudom BiH, rekavši da je siguran da će presuda biti oslobađajuća. U suprotnom, rekao je da imaju “spreman odgovor”.

Na pitanje novinara da li je svjestan da bi presuda protiv njega značila njegovu političku diskvalifikaciju, odnosno do čega bi dovelo ukoliko bude presuđen.

– Dovelo bi do diskvalifikacije Bosne i Hercegovine. Mi znamo šta ćemo raditi. Nek odmah znaju svi. Postoji konsenzus svih nas o tome šta ćemo raditi. Pa nek probaju, nek urade. Ako je to politička odluka i mi imamo pravo na politički odgovor. Mi ćemo politički odgovoriti – naglasio je Dodik.

Facebook
WhatsApp
X
Email
PREPORUKA
Zauzimaj se za druge, bit ćeš nagrađen
Piše: Abdusamed Nasuf Bušatlić