SAFF

Izraelska vojska nakon povlačenja iz Gaze ostavila eksplozivne zamke – minirane dječije igračke

Facebook
Twitter
WhatsApp

Izraelska okupacijska vojska nakon povlačenja iz dijela Gaze, iza sebe je ostavila minirane lutke i igračke u raznim područjima Pojasa. Ovim zločinačkim zamkama izraelska vojska želi da ubije što više palestinske djece tokom primirja.

“Okupator je za sobom ostavio ne samo uništene domove, već i tempirane bombe postavljene u privlačne igračke za djecu. Bolnice svakodnevno primaju brojnu djecu s užasnim ozljedama – rastrganim tijelima, odsječenim udovima i unakaženim licima. Izraelski okupator koristi “đavolske” metode, koristeći igračke u obliku lutaka, plišanih medvjedića i malih ptica, mameći djecu da im priđu prije nego što eksplodiraju.
Rat u Gazi više ne ubija samo mecima, već i samom nevinošću, kada se igra pretvara u smrt, smijeh u vrisak, a šutnja svijeta čini ih suučesnicima u zločinu”, rekao je alavni direktor za zdravstvo u Gazi Munir al-Barsh.

Facebook
Twitter
WhatsApp

PREPORUKA