Marwan Barghouti iz Palestinske nacionalne inicijative rekao je da će sve rasprave o budućnosti palestinskog naroda koje se održavaju na marginama sastanka UN-a, s kojih su palestinski predstavnici isključeni, biti neproduktivne.
“Ništa neće biti prihvaćeno ako nas isključuje kao narod”, rekao je Barghouti za Al Jazeeru.
Posebno je kritizirao izvještaje o diplomatskim razgovorima, sugerirajući da bi strane zemlje mogle pomoći u upravljanju i osiguravanju Gazu nakon rata.
“Ne trebamo nijednu drugu zemlju – bilo iz regije ili izvan regije – da dođe i vlada nama. To je neprihvatljivo”, rekao je Barghouti. “Zamjena izraelske okupacije drugom stranom vlašću nije prihvatljiva.”
“Razmišljati i govoriti o dovođenju stranih trupa u Palestinu… i prepustiti im odgovornost nije rješenje”, nastavio je. “Rješenje je palestinska nezavisnost, palestinska sloboda, prihvaćanje Palestinaca kao ravnopravnih ljudi i prihvaćanje Palestine kao ravnopravne zemlje. I svi ti razgovori koji se vode ne mogu biti prihvaćeni osim ako ne uključuju same Palestince.”
O OVOJ TEMI PROČITAJ OVAJ TEKST