Saraya al-Quds, vojno krilo pokreta Islamski džihad, emitirala je u četvrtak snimku koja dokumentira kako su njezini borci digli u zrak izraelsko vojno vozilo istočno od četvrti al-Tuffah u gradu Gazi.
U videu, brigade su otkrile da je bombardiranje izvedeno pomoću eksplozivne naprave “Zilzal 4”, za koju su rekli da je “protivoklopna”.
Jedan od boraca Saraye viđen je kako dovršava pripremu eksplozivne naprave, a zatim je postavlja na put izraelskom vojnom vozilu, za koje je vojni stručnjak general Fayez al-Duwairi, govoreći za Al Jazeeru, sugerirao da je tenk Merkava.
Ranije u četvrtak, brigade Al-Quds objavile su da su njihovi borci uništili izraelski tenk Merkava u centralnom Khan Yunisu, otkrivajući da je operacija izvedena reverznim inženjeringom dviju eksplozivnih naprava koje je okupacija ostavila za sobom.