U noći sa subote na nedjelju oko 7,000 pripadnika naoružane policije okružilo je tursku zračnu bazu Incirlik koju koriste NATO snage. Nedugo nakon krenule su glasine kako se možda priprema novi pokušaj državnog udara. No, jedan od turskih ministara, Omer Celik, rekao je kako se radilo “samo o sigurnosnoj provjeri”.
Ipak, izgleda kako se nešto ozbiljno događa oko baze Incirlik u blizini koje je nedavno održan veliki protesta za vrijeme kojeg se tražilo njeno zatvaranje. Turski listovi Hurriyet, Yeni Safak i drugi prenose kako je policija u Adani dobila informaciju da se priprema novi pokušaj državnog udara te su stoga odmah stigli pred bazu blokirajući pritom njen ulaz. Za sada je zabranjen ulaz i izlaz iz baze.
Snage sigurnosti naoružane s jurišnim puškama u teškim vozilima TOMA mogu se vidjeti na fotografijama koje su slikali svjedoci.