Nogometna selekcija Katara savladala Japan sa 3:1 i postala prvak Azije

Facebook
Twitter
WhatsApp

Nogometna reprezentacija Katara je u finalu Azijskog Kupa 2019. savladala Japan sa 3:1 i postala azijski prvak, javlja Anadolu Agency.

U meču koji se igrao na Stadionu “Zayed Sports City” u Abu Dhabiju, selekcija Katara je povela već u 12. minuti golom Alija Almoeza.

Prednost su udvostručili golom Abdulaziza Hatima u 27. minuti, što je bio rezultat prvog dijela igre.

Reprezentacija Japana je uspjela doći do pogotka u 69. minuti preko Takumija Minamina.

Ipak, Katarani su povećali prednost na 3:1 u 82. minuti golom Akrama Afifa iz jedanaesterca.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je nogometna reprezentacija Katara po prvi put postala prvak Azije.

Inače, ovo je za reprezentaciju Katara bilo prvo finale Azijskog kupa.

Japan je i dalje najuspješnija selekcija u Azijskom kupu sa četiri naslova, a slijede ga Iran i Saudijska Arabija sa po tri.