Dennis Gratz, jedan od osnivača Naše stranke i njen bivši predsjednik osudio je samovolju Predraga Kojovića u sklapanju koalicionog dogovora sa Elmedinom Konakovićem.
Gratz je u razgovoru za portal Klix.ba izrazio uvjerenje da će građanska opcija teško formirati stabilnu vlast u Federaciji BiH, sarajevskom i tuzlanskom kantonu.
“Mislim da će biti teško – puno teže nego što je trebalo biti – da snage okupljene oko građanske platforme formiraju stabilnu vlast ne samo u FBiH, već i u sarajevskom i tuzlanskom kantonu. Ovdje naglasak svjesno stavljam na aspekt stabilnosti, jer dobra volja i odličan program su tu. Formiranje vlasti, međutim, za sobom povlači personalne i organizacijske promjene koji će se tek u operativnom segmentu, kada vlast počne djelovati kao vlast, pokazati kao pravi izazov”.
Dennis Gratz je otkrio da je Predrag Kojović samovoljno, mimo organa stranke, sklopio koalicioni dogovor sa Elmedinom Konakovićem još dok je on bio premijer Vlade Kantona Sarajevo.
” Počelo se raditi van organa, mimo odluka, solirati i folirati kao što drugi rade. Uzašno me je frustriralo i neskriveno simpatisanje i podrška tadašnjem premijeru KS, Konakoviću, sa ciljem nekog budućeg koaliranja, koje je sada, u datim okolnostima, postalo stvarnost.
Veliki je broj ljudi i unutar i van NS kojima je bilo jasno kao dan da je koalicija sa gospodinom Konakovićem, i prije njegovog oficijelnog formiranja nove političke stranke, bila predmetom pregovaranja i dogovoranja mimo moga znanja i znanja drugih rukovodećih ljudi u NS. I to je ono što me ljuti”.

