SAFF

Navijači Srbije bijesni jer su Xhaka i Shaqiri poslije golova pokazivali albanskog orla

Facebook
Twitter
WhatsApp

Nogometna reprezentacija Švicarske pobijedila je Srbiju rezultatom 2:1 u drugoj utakmici u skupini E.

Na utakmici u Kalinjingradu s povela je Srbija golom Aleksandra Mitrovića u petom minutu, no u drugom poluvremenu Švicarska je preokrenula rezultat.

Izjednačio je Granit Xhaka u 52. minutu, a konačan rezultat postavio Xherdan Shaqiri u 90. minuti.
Navijači Srbije su bijesni jer su Xhaka i Shaqiri postignute golove proslavili pokazivanjem albanskih orlova. Srbijanski mediji traže od FIFA-e da kazni Xaku u Shaqiria.

Potop Srbije – Od pobjede do poraza! Lažni Švicarci srušili srpske “orlove”!, naslov je koji donosi Informer nakon meča u Kalinjingradu.

Kakav krah Srbije u Kalinjingradu! Od pobjede do poraza i to sa oba gola Albanaca u dresu Švaicarske – 2:1! Daleko je sada osmina finala za “orlove”, do nje mogu samo ako pobijede Brazil, piše Informer.

– Sudija i švicarski Albanci nam presudili, Srbija mora da pobijedi Brazil ako hoće u osminu finala, naslov je Telegrafa, koji konstatuje da je arbitar Felix Brych oštetio Srbiju za penal.

– Ovo baš boli: Srbija poražena od Švicarske u 90. minuti, sada moramo da pobijedimo Brazil – piše Blic, a B92 navodi: “Sudije unakazile Srbiju – Šaćiri srušio Orlove u 90. minutu!”