Potpredsjednica Srpske radikalne stranke (stranka Vojislava Šešelja)) Vjerica Radeta izjavila je da je cilj stranke da poslije ovih izbora “budu dio vlasti i da u narodnoj skupštini imaju najjaču nacionalnu poslaničku grupu”, navodeći i da Srbija “mora da se okrene Evroazijskoj uniji”.
U intervjuu za Betu, rekla je da nema nezadovoljstva u članstvu što je stranka podržala predsjednika Srpske napredne stranke Aleksandra Vučića kao kandidata na izborama za predsjednika države, ali bi počinio izdaju ako bi uveo sankcije Rusiji.
Radeta, koja je kandidat SRS-a za poslanika, navela je da je za tu stranku prihvatljiva koalicija sa strankama koje dijele njihove statvove “o ključnim nacionalnim pitanjima”.
“Očuvanje Кosova u sastavu Srbije, čuvanje Republike Srpske, izvornog Dejtonskog sporazuma, pomoć Srbima u Crnoj Gori i najbliža moguća saradnja sa Ruskom Federacijm sve do integacije sa Rusijom i drugim prijateljskim državama”, navele je Radeta.
Ona je istakla da je Srbiji “u ovim teškim vremenima potrebna odlučna nacionalna vlada” i da bi predsjednik SRS-a Vojislav Šešelj, kojeg ta stranka kandiduje na ovim izborima za premijera, na čelu te vlade bio bi garant srpskog jedinstva i brana sprovođenju “antisrpskih pritisaka i planova Zapada na Kosovu i Republici Srpskoj”.
Srbija mora prekinuti pregovore o ulasku u Evropsku uniju i okrenuti se Evroazijskoj uniji i ulasku Srbije u Organizaciju dogovora o kolektivnoj bezbjednosti, dodala je ona.
“Zamerili smo Vučiću i to što je Srbija na Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija glasala protiv Rusije”, rekla je Radeta.
Ona je rekla da vjeruje da Vučić neće uvesti sankcije Rusiji poslije izbora, što dio opozicije smatra da će uraditi.
“To nikako ne bi smio da uradi. Uvođenje sankcija Rusiji bila bi izdaja. Vjerujemo da se to neće desiti”, poručila je Radeta.
Ona je rekla da se SRS odmah izjasnila podržavši ruskog predsjednika Vladimira Putina i “specijalnu vojnu operaciju u Ukrajini”, tvrdeći da je “Rusija uradila ono što je morala jer je teror neonacista nad ruskim narodom u Ukrajini postao neizdrživ”.
Na pitanje BETA-e da li ostaju pri ideji da u Srbiji treba da postoje ruske vojne baze i da li bi to državu izložilo neprilikama sa Zapada, ona je odgovorila da se i dalje za nju zalažu.
“To je naša višedecenijska ideja i danas se za nju zalažemo. Nikakvih neprilika ne bismo imali, naprotiv, vojna i svaka druga saradnja sa Ruskom Federacijom je garant našeg ekonomskog prosperiteta i očuvanja teritorijalnog integriteta i zaštite našeg neba”, rekla je Radeta.