Plenković: “S visokim predstavnikom Schmidtom nastavljamo kvalitetnu saradnju”

Visoki predstavnik Christian Schmidt sastao se u Zagrebu s hrvatskim premijerom Andrejem Plenkovićem. Sastanku je prisustvovao i šef hrvatske diplomatije Gordan Grlić Radman.

“S visokim predstavnikom Schmidtom nastavljamo kvalitetnu saradnju za boljitak BiH”, naveo je Plenković na društvenoj mreži X.

Dodao je i da su “zaključci Evropskog vijeća posticaj za poduzimanje reformi radi skorog otvaranja pristupnih pregovora”.

“Zalažemo se za stabilnu i funkcionalnu Bosnu i Hercegovinu u kojoj će sva tri konstitutivna naroda biti ravnopravna”, dodao je Plenković.

Facebook
WhatsApp
X
Email
PREPORUKA
Zauzimaj se za druge, bit ćeš nagrađen