Osmijeh je sadaka

Jednom prilikom sreli su se Jahja, a.s. i Isa, a.s., pa su se rukovali, a Isa, a.s. se smijao. Na to ga je Jahja, a.s. upitao: “Šta je to tetiću, vidim te nasmijanog kao da si siguran za sebe?”, pa mu je Isa, a.s. odgovorio: “A šta je to pa te vidim namrgođenog, kao da si pao u očaj!?”. Na to je Allah Uzvišeni objavio:”Od vas dvojice Mi je draži onaj ko se onom drugom nasmijao”.

Ovi visočki mladići, vođeni ovom pričom, na vašeru imaju štand sa vjerskim štivom, gdje ljubazno promovišu važnost vjerskog načina života u današnjem vremenu. Praktičan su primjer kako je osmijeh sadaka.

Vipromo.ba

Facebook
WhatsApp
X
Email
PREPORUKA
Zauzimaj se za druge, bit ćeš nagrađen
Piše: Abdusamed Nasuf Bušatlić
Piše: Abdusamed Nasuf Bušatlić